Mobirise Website Maker

NAŠE PIVÁ

Najširšia ponuka čapovaných pív, akú v Bratislave nájdete.

Sladovňa

Poctivé pivo plzenského typu, ktoré Pivovar Kroměříř varí pre nás pod názvom Sladovňa. Je varené podľa receptúry nášho sládka. Výsledné pivo má zlatistú farbu, o trochu tmavšiu ako bežné pivo. Pretože ide o pivo kvasinkové, obsahuje jemný zákal a vyššiu chlebnatosť. Horkosť je podobná ako u pív Plzeňského typu. Pivo Sladovňa môžete ochutnať iba u nás v Sladovni.

Zlatý bažant

Pivo „ďalekého doletu“, distribuované po celom svete od USA až po Kazachstan. Od roku 1967 sa Zlatý bažant vyskytoval na rozličných zaujímavých miestach: stôl, pohár, žalúdok, batoh v expedícii na Nanga-Parbat a Makalu v Afrika a absolvoval dokonca cestu okolo sveta na plachetnici. V Sladovni čapujeme Zlatý Bažant svetlý 12%, tiež tmavý 10% a ako jedni z mála v Bratislave aj nealko Bažant.

Paulaner

Legendárna nemecká značka, ktorú mnísi z kláštora v Mníchove varili od roku 1634. Zjavne už vtedy muselo byť občas v kláštore veselo. Mnísi tiež mali milý zvyk – pivo, ktoré nepotrebovali, rozdávali chudobným alebo predávali v kláštorných hostincoch. Mníchovčania to vraj celkom oceňovali, na rozdiel od konkurencie. Paulaner dobre padne aj ak práve nežijete v celibáte. U nás sa čapuje  Weiβbier 12,5%.

Guinness

Nezameniteľná klasika z Dublinu, ktorá v roku 2009 oslávila štvrťtisícročie existencie od svojho založenia v roku 1759. To bol rok, keď sa za 100 £ dala podpísať nájomná zmluva na pivovar na dobu 9 000 rokov. Good job, Mr. Arthur Guiness. Po pár pintách sa vám môže stať, že začnete hovoriť plynule po írsky.

La-Chouffe

Pivovar, založený v roku 1982, je zasadený v zelenom srdci belgických Arden, a špecializuje sa na varenie vysoko kvalitných špeciálnych pív. Výrobky Arden sú ľahko rozpoznateľné vďaka priateľskému škriatkovi, ktorý kedysi zdobil popisky. Elfovia a škriatkovia patria medzi najznámejšie postavy v mýtoch a legendách z Arden. Jeden z produktov, ktoré ponúkame je Spearhead LA CHOUFFE, zlaté pivo blondína, ktorá sa vyznačuje sviežou a ovocnou chuťou. Jeho tmavá sestra, Mc CHOUFFE, si právom zaslúži svoj titul „Scotch v Ardenách“. Sladovňa je jediný podnik na Slovensku, kde môžete toto pivo dostať.

Pilsner Urquell

Nesmrteľnú klasiku gastronómie, Plzenské pivo uvaril excentrický bavorský sládek Josef Groll prvýkrát 5. októbra 1842 a ešte v tom istom roku sa plzenské pivo objavuje v Prahe (Knoblochův hostinec, hostinec U Pinkasů). Josef Groll nebol práve hrdinom z románu. Nevychovaný a zle naladený Groll si od svojho otca vyslúžil prívlastok najväčší grobian v Bavorsku. Napriek tomu je právom otcom „zlatej revolúcie“, ktorá rozžiarila zlatú éru spodne kvasených ležiakov pretrvávajúcu dodnes. V súčasnosti sa Pilsner Urquell vyváža do 55 krajín sveta. Za vrchol kvality sa dnes považuje tanková Plzeň a Sladovňa v spolupráci s pivovarom pripravuje podmienky na jej čapovanie.

Master

Trojsladový polotmavý pivný špeciál sa vyznačuje výraznou ľahodnou horkosťou, vyváženou plnosťou a jemne karamelovou chuťou. Vďaka svojmu chuťovému profilu je vhodným doplnkom k jedlám. Inšpiráciou sládkou Plzenského Prazdroja pre originálnu receptúru Master sa stal historický text zo 16 – teho storočia, ktorý popisuje tmavé pivo výrazne lahodnej horkej chuti, ktorá sa snúbi s karamelovou sladkosťou a od iných pív sa výrazne odlišuje.

Staropramen

Staropramen svetlý patrí medzi evergreeny českého pivovarníctva. Jeho dlhodobá úroveň bola ocenená certifikátom kvality. Ocenenie získal nielen od odbornej poroty, ale úspešne prešiel i špeciálnymi laboratórnymi rozbormi a senzorickým hodnotením výskumného ústavu pivovarského a sladovníckeho v Prahe. Na zdravie!

Löwenbräu

Limitovaná edícia piva Löwenbräu, mníchovské pivo špeciálne varené na tohtoročný Októberfest.Nemusíte cestovať do Berlína, v čase Októberfestu Vám ho načapujeme u nás v Sladovni.

Hoegaarden

Varí sa podľa tradičného receptu už od roku 1445 z nesladovej pšenice, kvasníc Hoegaarden a špeciálnych prísad. Za svoj názov vďačí svojej prirodzenej kalnej konzistencii a veľmi svetlej farbe. Po prírodnom kvasení v sudoch prechádza pivo druhým kvasným procesom, čo mu dodáva jeho charakteristickú farbu zožltnutej slamy.

Budweiser Budvar

Pivo obsahuje vyšší podiel vysokomolekulárnych bielkovín, ktoré spôsobujú vyššiu plnosť chuti. Šmrnc piva je vyšší až veľmi silný, čo sa priaznivo prejaví v čerstvejšej a osviežujúcejšej chuti kroužkovaného ležiaku. Znalci určite rozpoznajú slabú príchuť a vôňu piva po kvasniciach. Pena je bohatá, kompaktná, stabilnejšia. Farba piva je zlato-žltá, prítomnosť kvasiniek v pive spôsobuje, že pivo nie je iskrivé, ale číre.